MIROSLAV TÁBORSKÝ
Miroslav Táborský se narodil 9. listopadu 1959 v Praze. Jeho začátky v amatérském divadle se protahovaly více, než by si sám přál, protože na divadelní fakultu byl přijat až na čtvrtý pokus. Mezitím vystudoval fyziku na pedagogické fakultě v Hradci Králové. DAMU absolvoval v roce 1987 a byl angažován kladenským divadlem.
Později působil v Divadle E. F. Buriana, Studiu GAG, Divadle pod Palmovkou a v Divadle Labyrint. V roce 1996 začalo jeho angažmá v Divadle v Dlouhé. Od roku 2011 vystupuje též v Divadle Járy Cimrmana (v pohádce Dlouhý, Široký a Krátkozraký (Bystrozraký), ve hrách Záskok (Doktor Vypich) a České nebe (Jan Hus). Daboval také Lorda Voldemorta ve filmech Harry Potter.
Z českých filmů, v kterých si Miroslav Táborský zahrál, můžeme jmenovat např. Černí baroni (1992), Svatba upírů (1993), Konec básníků v čechách (1993), Kolja (1996), Lotrando a Zubejda (1997), Tmavomodrý svět (2001), Mazaný Filip (2003) nebo Jak básníci neztrácejí naději (2004). Zahrál si významné i méně významné (vždy však charakterní) role v seriálech, z poslední doby můžu jmenovat Četnické humoresky, Náves, Nemocnice na kraji města po dvaceti letech, Místo nahoře, Místo v životě, a naposled jsme ho mohli spatřit v seriálu Poslední sezóna (2005).
FILIP TELLER
Moderátor, stand up komik a herec věnující se autorskému divadlu
Do profesionálního světa divadla ho v dětství uvedla Eva Tálská. Absolvoval Janáčkovu akademii múzických umění v Brně, ateliér autorského herectví, pohybového divadla a klaunství. V rámci studijní stáže pobýval také ve Velké Británii. Za svou tvůrčí kariéru hostoval v profesionálních divadlech (např. Divadlo Husa na provázku, HaDivadlo, Divadlo Bolka Polívky, Městské divadlo Zlín, Divadlo Tramtarie či Národní divadlo Brno) a v nezávislých uměleckých uskupeních (např. Služebníci Lorda Alfréda, Divadlo Anička a letadýlko nebo Divadlo Komediograf). Spolupracoval s režiséry Vladimírem Morávkem, Lubošem Balákem či Zdeňkem Duškem.
Právě s divadlem Husa na provázku vystupoval na festivalech ve Francii, Belgii a Rusku. Na mezinárodním festivalu divadelních formací v Římě získal cenu Gemini D’Oro za nejlepší mužský herecký výkon za ztvárnění postavy papeže Bonifáce VIII.
Mezi jeho autorské projekty patří celovečerní stand up Čecháčci a Čoboláci, který vznikl ve spolupráci s Pavolem Serišem, dále hodinová one man show s názvem Reprodukce nebo nově vzniklá hudební stand up comedy show „Možná, že to znáte…“, na které spolupracoval se skladatelem Zdeňkem Králem a kytaristou Alešem Vosáhlem.
Filip Teller prokazuje své herecké schopnosti v monodramatu Cikánský boxer německé autorky Rike Reiniger. V příběhu z druhé světové války ztvárňuje postavu bývalého boxera Hanse. Inscenace se dočkala pozitivních ohlasů u publika i kritiky. Čtyři roky moderoval vlastní divadelní talk show Tell or Show v Divadle Bolka Polívky. Jeho hosté byli například Tomáš Klus, Nora Fridrichová, Ladislav Špaček nebo Michael Kocáb. V současnosti se věnuje především psaní celovečerních autorských stand up představení a lektorování kurzů v rámci projektu Stand Up Therapy, jehož je i zakladatelem.